Валентин Куцый

директор Rost Distribution

Мы делаем свой бизнес с Партнерами и для Партнеров.

Новости

Фармацевтичний ринок Америки в умовах податкової інверсії

28 липня 2014


Американська фармацевтична компанія AbbVie придбала ірландську компанію Shire за $ 54 млрд. У результаті фармацевтичний гігант AbbVie зможе перенести місце реєстрації компанії-платника податків зі штату Іллінойс, США, до Британії, що дозволить значно знизити корпоративний податок.

Невдала спроба компанії Pfizer придбати активи конкурента AstraZeneca була пов'язана якраз з питанням виплати податків. У червні 2009 року велика медична компанія Medtronic планує покупку провідного світового виробника медичної продукції Covidien за $ 43 млрд., який, у свою чергу, переводить податкову реєстрацію з Бермудських островів в Ірландію. Чиказька компанія Abbott продає дженерикових бізнес Mylan Pharmaceuticals, розташований в Пенсільванії. Це дозволило зареєструвати платника податків у Нідерландах.

Найближчим часом може відбутися угода, яка особливо турбує американських політиків: компанія Walgreen, яка стала відомою американською мережею аптек завдяки своїй рекламі, планує перенести юридичну адресу компанії до Швейцарії в рамках злиття з фармацевтичною мережею Boots. Річард Дурбін, сенатор штату Іллінойс від демократів, звинуватив компанію у «зраді США».

Зміна адреси компанії часто не пов'язана із змінами в структурі бізнесу. Головний офіс і локація залишаються колишніми.

Як стверджує Рон Коен, виконавчий директор американської біотехнічної компанії Acorda Therapeutics, конгрес США повинен внести зміни до законодавства. Він також виступає за зниження корпоративних податків в США, щоб зрівняти їх з податками в інших країнах.

Що буде з ринком? Податкова інверсія є прагненням скоротити податкові виплати у сфері охорони здоров'я, оскільки в Америці найвищі податки у всьому світі, у порівнянні, наприклад, з тією ж Японією, Францією, Німеччиною. І просто неможливо встигнути за іншим світом, де тільки за останній час податки значно знизилися. На відміну від інших країн, дохід американських компаній за межами країни, а також іноземні рахунки, оподатковуються, якщо компанії використовують їх у власній країні. Такі компанії як General Electric, Microsoft, Pfizer і Apple, кожна з яких володіє статком в більш ніж $ 50 млрд., виявилися в «пастці» американських податкових законів, так як вони повинні платити податок за використання грошей на території власної країни.

Детальніше...

Наши партнеры